Zirvede Bir Macera; Erciyes Kayak Merkezi

Kış sezonu tatillerinin son yıllarda en popüler rotalarından Kayseri Erciyes kayak merkezi, İç Anadolu Bölgesi’nin kış tatili temsilcisi. Profesyonel pistleri, muhteşem otelleri, mangal keyfi yapılan restoranları ve teleferiğiyle tam bir eğlence ve spor merkezi olan Erciyes, bembeyaz örtüsüyle doğanın bize hediyesini en iyi şekilde değerlendirmemizi sağlıyor.

Erciyes’e Bir Bakış

Erciyes, 3910 metrelik yüksekliğiyle bölgenin en yüksek dağı. Şehrin her yerinden görünebilen dağ, kente ayrı bir güzellik katıyor. Erciyes kayak merkezi kar kalınlığı bakımından oldukça ideal. Mevsim şartlarına göre değişen cömert kar kalınlığıyla kayakseverlere mükemmel bir fırsatlar sunuyor. 34 farklı kayak pisti bulunan merkezde, pistler zorluk derecisine göre ayrılıyor. Yani burası, hem profesyonel kayakçılar hem de tatilciler için ideal alternatiflere sahip. Erciyes kayak merkezi, pist uzunluğu bakımından da oldukça cömert. 300 metreden, 2575 metre uzunluğunda bulunan pistleri bile var. Sezon genelde aralık ayından mart ayına kadar sürüyor. Erciyes, kayak merkezi fiyatları, pist zenginliği, muhteşem doğası, konaklama imkanları, yeme-içme seçenekleriyle en ideali, sunuyor. Eğer bir ayak takımınız yoksa, dert etmeyin. Erciyes kayak merkezinde kıyafet kiralama, kızak ya da kayak takımı kiralama şansınız da bulunuyor. Erciyes kayak merkezi kayak kiralama fiyatlarına en güncel haliyle buradanulaşabilirsiniz.

Ayrıca burada güvende olduğunuzu söylemeliyiz. Erciyes kayak merkezi, 34 farklı pistte 25 kişilik pist güvenlik ekibi ile güvenliği en üst seviyede tutuyor. Eğer düşmek, kaybolmak gibi bir korkunuz varsa size el uzatacak bir pist güvenliğiyle karşılaşmanız muhtemel.

Paylaş