Kapadokya, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gözbebeği bir bölgedir. Kapadokya balon turu macerasını yaşamak için gelen milyonlar insan, bölgenin büyüleyici Kapadokya peri bacalarını izleyerek özellikle gündoğumu anında hayatlarında unutamayacakları Kapadokya gezisi deneyimi yaşarlar. İşte bu güzel deneyimi yaşarken mutluluktan öleceğini düşünen ben, sizler için Kapadokya balon uçuşu hakkındaki tüm deneyimlerimi, Kapadokya balon fiyatları detaylarını tek tek bu yazımda anlatacağım. Peri masalına şahit olmaya hazır mısınız ?

Siz hiç metrelerce yüksekte uçarken pencere olmadan aşağıya veya gökyüzüne baktınız mı ? Seyahat tutkunlarının çoğu, uçakla seyahat edecekleri zaman cam kenarına oturmak can atar.

Zaten özgür olan kişilikleri, gökyüzünden de dünyanın güzelliklerini görmek ister. Uçaklarda kirli olan pencereler görüşü kısıtladığı için çoğu zaman elimizde olsa çıkıp dışarıdan o pencereyi silmek isteriz. En azından ben öyle yaparım. Ama sıcak hava balonunda durum böyle mi ?

Tabiki değil. Çünkü gökyüzüne penceresiz bir hava taşıtıyla, yüzünüze vuran meltem, ayaklarınızın altında binlerce peri bacası ve tarifi mümkün olmayan gündoğumuna karşı yükseliyorsunuz.

Paylaş